Czym jest Content ID na YouTube i jak działa?

Content ID

Czym jest Content ID na YouTube i jak działa?

System Content ID na YouTube pozwala w przystępny sposób rozpoznać właścicielom praw autorskich swoje wartości intelektualne na YouTube i zarządzać nimi.


Jak działa System Content ID?

W czasie gdy użytkownik uploaduje swoje video na YouTube, system Content ID porównuje go z bazą danych plików przesłanych do serwisu społecznościowego przez właścicieli praw autorskich.


System Content ID identyfikuje dopasowania dźwiękowe i dopasowania filmów (w tym także częściowe dopasowania). Jest on w stanie zidentyfikować nawet przesłane do YouTube video o gorszej jakości.


Gdy dopasowanie zostanie odnalezione w danym filmie, otrzymuje on roszczenia z systemu Content ID. Zgłaszane są one przez firmy będące właścicielami muzyki, filmów, programów TV, gier video i innych materiałów chronionych prawami autorskimi.

Najczęstsze roszczenia:

 • blokada video i zaprzestanie wyświetlania na YouTube,
 • dalsze wyświetlanie video na YouTube, przy czym przychody z reklam trafiają do właściciela praw autorskich,
 • wyciszenie video dodanego na YouTube.


Liczby

Content ID pracuje przez całą dobę. Jak podaje Google, system skanuje codziennie filmy, których łączny czas trwania to prawie sto lat.


Co możesz zrobić z roszczeniami z systemu Content ID?
Przeczytaj na support.google.com


YouTube umożliwia korzystanie z systemu tylko właścicielom spełniającym określone kryteria.


🚨 Chcesz poznać naszą ofertę? Powiemy Ci jak zwiększyć ilość obejrzeń 📈 Twojego Video na YouTube! Skontaktuj się z nami: [email protected]


Video seeding pozwala osiągnąć duże zaangażowanie, które jest potrzebne do wirusowego rozprzestrzeniania filmu. Reklama natywna w internecie. Social Video Seeding

2 komentarze
 • Posted at 09:17, 23 sierpnia 2017

  Czyli dobrze rozumiem, że gdy dodam do YT film, który przygotowałem o jakimś samochodzie i ktoś użyje go do jakiejś kompilacji to mogę zarabiać (pomijam blokowanie, wyciszenie) na tym nowym filmie?

  Google samo wskaże mi takie skopiowane treści czy muszę je sam wyszukać? Masz jakiś sposób by takie duplikaty odnaleźć?

  • Marek Gwóźdź
   Posted at 09:42, 23 sierpnia 2017

   Niestety. Google pozwala korzystać z systemu ID tylko właścicielom spełniającym kryteria: https://support.google.com/youtube/answer/1311402

   Jeśli Pana ‘zakwalifikują’ do Systemu Content ID to odpowiedź na Pana pytanie brzmi tak, będzie Pan zarabiał na tym filmie pomimo że jest wrzucony na inne konto.

X