Dodawanie kampanii video na stronę/blog.

Dodawanie kampanii video na stronę/blog.

Kochany nasz Wydawco! Ten artykuł stworzony jest z myślą właśnie o Tobie! Niejednokrotnie spotkaliśmy się z pytaniem, jak dodać na swoją stronę/blog kampanię z promowanym video? Nie jest to wyjątkowo skomplikowane, za chwilę sam się o tym przekonasz 😉. Gotowy czytać dalej? No to zaczynamy!

 

 

Poniżej znajdziesz dokładny opis jak, krok po kroku, wygenerować i zamieścić na swojej stronie/blogu, kod HTML video playera z filmem promocyjnym.

 

 

Masz już założone konto Wydawcy (i jest ono aktywne – to ważne, aby pamiętać o uzupełnieniu wszystkich danych konta, w przeciwnym razie utrudni to proces aktywacji, a później wypłatę zarobionych przez Ciebie środków!). Jeśli do tej pory nie dodałeś na nie żadnej strony, to jest to właściwy moment, aby to zrobić 😉 Możesz oczywiście później, ale tak na wszelki wypadek poniżej pokażemy Ci, jak się za to zabrać.

 

Pamiętaj, że do swojego konta Wydawcy możesz dodać nieograniczoną ilość stron, blogów i profili social media, którymi zarządzasz i na których możesz publikować nasze kampanie video!

 

 

Na swoim dashboardzie znajdź buttony “Dodaj blog/stronę www” i “Dodaj profil Social Media”. W tym przypadku interesuje nas ten pierwszy. No to klikamy 👇🏻

 

 

 

Poniżej my dodajemy naszą stronę, ViralSeed.pl :

 

 

 

 

 

Po dodaniu strony/bloga musisz poczekać, aż przejdzie ona proces weryfikacji. Może to trwać do kilku godzin, zazwyczaj jednak zajmuje to dosłownie chwilkę.

 

 

Teraz zajmiemy się wybieraniem video, które chcesz u siebie opublikować. Można to zrobić na dwa sposoby: poprzez sekcję “Kampanie” lub sekcję “Strony”.

 

 

 

Opcja 1: “Kampanie”:

 

 

 

 

Po kliknięciu w zakładkę, zostaniesz przeniesiony na stronę ze wszystkimi dostępnymi dla Ciebie, aktualnymi kampaniami (w prawym górnym rogu widzisz, której strony lista dotyczy).

 

 

 

 

Teraz przejdźmy do opcji drugiej.

 

 

 

Opcja 2: “Strony”

 

 

 

 

Po kliknieciu w zakładkę “Strony”, przechodzisz do tabeli ze wszystkimi dodanymi przez Ciebie do tej pory stronami/profilami.

 

Wybierz, dla której strony kampanie chcesz zobaczyć. My wybieramy naszą stronę VIRALSEED i klikamy na ikonkę “Lista kampanii”:

 

 

 

 

 

Jesteśmy teraz na liście dostępnych dla nas kampanii.

 

 

W obu przypadkach, zarówno przechodząc przez zakładkę “Kampanie” czy “Strony”, kolejne etapy wyglądają już tak samo.

 

 

Generowanie linku do video

 

 

Jesteśmy teraz na liście z dostępnymi dla Twojej strony kampaniami. Wybierz video, które chcesz opublikować swoim użytkownikom – koniec wiersza danego filmu.

 

 

Widzisz niebieski button “Pobierz kod”? No to klikamy!

 

 

 

 

 

Jesteś? To super, bo przechodzimy do głównego etapu, a mianowicie: strona KAMPANII:

 

 

 

 

 

Co tutaj powinno przykuć Twoją uwagę, to ilość modyfikacji playera. Typ, rozmiar, rodzaj a także co się stanie z playerem po zakończeniu kampanii: o tym decydujesz właśnie na tym etapie! A więc skupmy się👌🏻

 

 

Embed Player

 

 

 

Co ważne: ten rodzaj playera charakteryzuje się największym współczynnikiem klikalności, a to przekłada się na Twoje zarobki.

 

 

Ten rodzaj playera możesz wstawić dosłownie w każdym miejscu na stronie. Najlepiej sprawdza się jako element artykułu/blogposta. Masz w nim do wyboru:

  • Rozmiar (chyba nie trzeba się nad tym rozpisywać, wybierz ten, który najlepiej wkomponuje się w wygląd Twojej strony),
  • Rodzaj – statyczny i rozwijany. Statyczny zamieszczasz w treści artykułu i jest on widoczny natychmiast. Rozwijany natomiast, jak nazwa wskazuje: rozwija się w treści podczas przewijania artykułu, stanowiąc jego atrakcyjny element uzupełniający. W nim możesz wybrać kolor tła, według własnych preferencji.
  • Po zakończniu kampanii: tutaj decydujesz co player będzie wyświetlał, kiedy dana kampania już się zakończy. Player może nie wyświetlać nic (samo okno playera nie pokazuje się na stronie), może wyświetlać tzw. kampanie darmowe, lub możesz wstawić do niego własny kod lub kod innej sieci reklamowej.

 

Jeśli już wybrałeś odpowiadające Ci ustawienia, kliknij button “wygeneruj kod”. Chcesz zobaczyć, jak player będzie wyglądał na Twojej stronie? Nie ma problemu! Kliknij “pokaż player”:

 

 

 

 

Widzisz podgląd playera? U nas wygląda to tak:

 

 

 

Skopiuj kod i użyj na swojej stronie.

 

 

 

Overlay Player

 

 

 

 

 

Ten rodzaj playera ma formę nakładki wyświetlającej się ponad zawartością strony. Tutaj masz do wyboru dwa rozmiary, nagłówek do uzupełnienia przez własną treść, opcję cappingu (unikalność wyświetleń do jednego użytkownika na 24h), funkcję “pokaż wyłącz player po 30 sekundach” (tak/nie). Wybierz najbardziej optymalne dla siebie ustawienia. Gotowe? Generujemy kod i podglądamy:

 

 

 

Skopiuj kod i użyj na swojej stronie.

 

 

 

 

Slider Player

 

 

 

 

 

Ten rodzaj playera  ma stosunkowo mało funkcji do wyboru: jeden rozmiar, opcja cappingu, nagłówek do uzupełnienia Twoim tekstem i tło playera. Player pojawia sie z prawej strony podczas jej przewijania:

 

 

 

Skopiuj kod i użyj na swojej stronie.

 

 

 

 

Landing Page

 

 

Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie możesz dodać kodu HTML na swoją stronę, lub chcesz wykorzystać player do zamieszczenia na swoich social mediach, wybierz ten rodzaj playera – Landing Page:

 

 

 

Skopiuj link i użyj według własnych potrzeb.

 

 

 

To już koniec tego krótkiego tutorialu 😁 Mamy nadzieję, że się podobało i już wiesz, jak proste jest generowanie i dodawanie kodu HTML z promowanym video. Jeśli jeszcze coś jest dla Ciebie niejasne, to pisz do nas na [email protected]!

 

2 komentarze
X