Jak połączyć konto YouTube z Google Analytics?

Jak połączyć konto YouTube z Google Analytics?

Mamy dla Was poradnik, jak krok po kroku połączyć konto YouTube z Google Analytics. Zapewne zastanawiacie się po co to robić skoro YouTube ma swoje własne statystyki. Odpowiadamy: YouTube nie ma tak bardzo szczegółowych danych jak Google Analytics.
Poprowadzę Was przez wszystkie zakamarki YouTube i Analytics, aby dobrze połączyć oba narzędzia. Zacznijmy więc!

Jak połączyć konto YouTube z Google Analytics?

 1. Przechodzimy na stronę https://www.google.com/analytics/
 2. Jeśli nie mamy jeszcze konta na Googla Analytics, to musimy je stworzyć. W przeciwnym razie od razu przechodzimy do logowania.


 3. Klikamy ‘Utwórz konto’ i pojawia nam się podstrona, na której wybieramy zakładkę ‘Witryna’.


 4. Powoli uzupełniamy dane: ‘Nazwa konta’ – ja zazwyczaj zostawiam sobie tutaj taką samą nazwę jak konto na YouTube, ale dopisuje ‘YT’, aby łatwiej zidentyfikować że chodzi właśnie o statystyki dotyczące konta na YouTube. ‘Nazwa witryny’ – niech pozostanie taka sama jak nazwa konta na YouTube.

 5. W miejscu ‘URL witryny’ musimy skopiować adres strony naszego konta na YouTube. W tym celu przechodzimy na YouTube.com i wyszukujemy URL kanału. W Naszym przypadku będzie to https://www.youtube.com/channel/UCyh2eQXQ-r8R-gsV6znt7-g.


  Kopiujemy go i wklejamy. Wybieramy ‘Kategoria branży’ i ‘Strefa czasowa raportowania’. Zaznaczamy wszystkie zgody i klikamy na dole “Pobierz identyfikator śledzenia”.


 6. Akceptujemy ‘Warunki korzystania z usługi Google Analytics’


 7. Otwiera nam się podstrona, na której znajdziemy ‘Identyfikator śledzenia’ to jest taki numer poprzedzony UA, np. UA-123123-1. Kopiujemy go, aby później wkleić do YouTube.

 8. Zaloguj się na swoje konto w YouTube.


  W prawym górnym rogu kliknij ikonę kanału > Studio twórców. W menu po lewej stronie wybierz Kanał > Zaawansowane.

 9. U dołu strony wklej swój identyfikator śledzenia usługi w polu identyfikator śledzenia usługi Google Analytics. Kliknij Zapisz.


Proste, prawda?🚨 Chcesz poznać naszą ofertę? Powiemy Ci jak wypromować 📈 Twoje Video na YouTube! Skontaktuj się z nami: [email protected]

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

X